Pohár starosty v atletickém přeboru žáků ZŠ 2023

29 Červen 2023

V posledním týdnu školního roku si spousta žáků znovu odnášela medaile, které získaly na tradičním atletickém klání - Pohár starosty. Ve dvou sportovních dnech bylo rozdáno po 72 zlatých, stříbrných a bronzových medailí za obdivuhodné výkony v hodu kriketovým míčkem, ve skoku dalekém i vysokém, v běhu na 60 m a ve vytrvalostním běhu.

Zde uvádíme několik výsledků našich žáků. V létě si můžete na atletickém areálu vyzkoušet, zda-li dosáhnete stejných výkonů.

Skok daleký 5,49m (Krejčí Š.), skok vysoký 158 cm (Toman T.), 60 m 7:96s (Toman T.), 600m 1:49:80min (Krejčí Š.)

Nově byly předány dva poháry, zvlášť jeden pro první a jeden pro druhý stupeň, za nejlepší výkony v soutěži tříd. (Doposud byla hodnocena jedna třída za celou školu.) Letos si pohár zasloužily 3. třída a 8.A.

Děkujeme panu Machátovi za poskytnutí občerstvení a městu Olešnice za pomoc při převozu sportovních potřeb. Dále děkujeme všem učitelům za hladký průběh akce při měření atletických výkonů a v neposlední řadě žákům 9. třídy za pomoc při organizaci dne pro první stupeň.

Věříme, že si žáci, spolu s medailemi, odnesli i spoustu krásných sportovních zážitků, posílili pevnou vůli překonáváním svých fyzických limitů a upevnili pravidla fair play chování.

Za tělocvikáře ZŠ Jitka Krejčí, Pavel Habanec