Vzhůru do středověku.

3 Duben 2024

Děti školní družiny otevřely jaro výletem do Poličky. Byl to výlet do středověku, kde se děti seznámily s historií tohoto období, ale hlavně si mohli vše, osahat a vyzkoušet si vše s dobově precizně vyhotovenými replikami. Děvčata velmi zaujaly gotické oděvy, do kterých se mohla převléknout a ozdobit čelenkami se závoji. Chlapci dali přednost kroužkové košili, brnění, meči a bijáku. Všichni pak vyskočili na dobově ustrojeného koně a koukali na středověk z výšky. V krásně vybavené herně mohli dále vyzkoušet střelbu z kuše, chůzi na chůdách, roztočit káču, bořit kuželky nebo vyzkoušet hazard v kostkách.

Celkem se přihlásilo 64 dětí a proto byl výlet zrealizován ve dvou termínech po sobě jdoucích a sice 20. a 27.3.

Kromě středověku jsme ještě navštívili výstavu „Dejte vejce malovaný“, která se nám tématicky náramně hodila. Všichni jsme se zde totiž mohli inspirovat ke zdobení vajíček, aby tento zvyk i nadále patřil mezi naše oblíbené tradice. I zde se děti dozvěděly spoustu zajímavostí, např. jak dlouho trvá slepičce, než se z vajíčka vyklube kuřátko nebo kolik slepičích vajíček by se vešlo do jednoho pštrosího.

Výlet děti završily nákupem suvenýru a turistických známek a domů odjížděli všichni spokojení. Vzhledem k dostupné vzdálenosti i bez sebemenších kolizí v autobuse.

Vychovatelky    Jana Ondriková

Milena Kselíková