Vánoční detektivka pro prvňáčky

3 Leden 2024

Poslední školní den roku 2023 se už neučilo. Žáci 9.B si pro své prvňáčky z 1.B připravili malý detektivní příběh, v němž neznámý pachatel uloupil všechny postavičky z betléma. Prvňáčci se pak společně s deváťáky vydali za betlémskou hvězdou, která značila 9 úkolů, za jejichž splnění každý prvňáček získal postavičku do betléma.

Úkoly pro ně vymýšleli právě deváťáci, a tak je trochu přezkoušeli z toho, co se už jejich malí kamarádi stihli v prvním pololetí školního roku naučit. Vybarvovali ozdoby na vánočním stromečku podle vypočítaných příkladů, v knihovně hledali postavičku pod správným písmenkem, doplňovali chybějící slova v písničce Rolničky, odpovídali na záludné otázky vztahující se k Vánocům, probíhali opičí dráhou v tělocvičně, hledali podle návodu postavičky schované ve třídě, museli si zapamatovat a správně seřadit barevný kód, zdobili perníčky, které pro ně jejich patroni napekli, a na závěr zazpívali nějakou oblíbenou koledu. Za každý splněný úkol získal každý z nich postavičku z betléma.

Všichni se velice snažili a odměnou jim byl betlém, který společně se svým deváťákem každý nalepil a odnášel si ho domů. Betlémy pro ně také nachystali deváťáci, a tak i oni snad měli radost, že se jejich úsilí vyplatilo. Jim byly odměnou úsměvy prvňáčků, kterým se, podle jejich reakcí, malá bojovka líbila. My už se těšíme na další spolupráci a určitě se za prvňáčky přijdeme podívat, jak dopadne jejich úplně první školní vysvědčení.