Společný školní projekt

21 Duben 2022

Výzdoba prostor základní školy je samozřejmostí pro třídní kolektivy i jednotlivé učitele. Každý chce mít třídu pěknou, útulnou a dětem dělá radost, když vidí své výtvory na nástěnkách tříd i školní chodby.

Protože jsme ale dětem chtěli ukázat, že jejich výtvory mohou mít také přesah jiný než umělecký, přišli jsme s nápadem společného výtvarného projektu andělských křídel. Každý žák naší školy dostal předlohu pírka, kterou stačilo vybarvit podle vlastní fantazie a vystřihnout. Tvořivosti se meze nekladly, jediné zakázané byly konkrétní tvary nebo nápisy.

Když měli žáci hotovo, začala práce pro nás, a to nalepení pírek na pevnou kartonovou desku o rozměru 1,5 x 1,5m. Peříčka jsme pečlivě vybírali a kombinovali, aby byl výsledný efekt povedený. Doufáme, že se nám tím podařilo ukázat dětem, že nemusí být perfektní malíři či kreslíři. Když se jejich úsilí spojí, výsledný efekt za to stojí. Po vyvěšení dokončeného díla na schodišti mezi prvním a druhým patrem bylo krásné pozorovat žáky, jak k těmto andělským křídlům přicházejí a hledají to své pírko, kterým přispěli svou troškou do vínku. Snad v tomto díle časem spatří, co v něm vidíme my, a to důležitost, jedinečnost a originalitu každého z nich, které by ale vyšly vniveč, kdyby se nespojily v jeden cíl.

Iva Slavíčková a Milena Kselíková