Soutěž „Řemeslo dnes a před sto lety“ – 2. kolo

19 Červen 2023

Jak jsme zde již psali, s týmem žáků ze 7. tříd jsme se zúčastnili soutěže vyhlášené Spolkem řemesel Kunštát. Se svou prací o Modrotisku a Moraviafloru, kterou si na stránkách naší školy stále můžete přečíst, jsme postoupili do druhého kola.

Přímo na akci Svátky řemesel a krásy ušlechtilých koní, která proběhla 10. a 11. června v Panské zahradě v Kunštátě, jsme svoji práci prezentovali. Kromě nástěnky s fotografiemi jsme také, s pomocí paní Synkové a paní Kysilkové z Moraviafloru a Danzingerových, mohli návštěvníkům nabídnout i jednoduché ukázky řemesel, i děti si u nás mohly leccos vyzkoušet.

O pozornost návštěvníků (a hlavně o jejich hlasovací lístky) jsme se s konkurenční kunštátskou školou přetahovali ze všech sil. I když nám některé potenciální příznivce odloudili svým uzeným (vyrobeným podle tradičního Burianova receptu), my jsme se nevzdali. A naše píle se vyplatila. V hlasování jsme zvítězili a odvezli jsme si krásné ceny. Odborná porota pak ocenila práce obou týmů jako velmi přínosné.

A my musíme na oplátku ocenit celou akci, její skvělou organizaci, bohatý program a spoustu ukázek starých řemesel. Určitě se sem budeme rádi vracet. Víc takových soutěží!!!

Mgr. Petra Stloukalová, vedoucí projektového týmu