Sladké tajemství obsažené v nápojích konzumovaných žáky

6 Leden 2023

Z podnětu paní MUDr. Bednaříkové, dětské lékařky v Olešnici, připravila paní učitelka Mgr. Jana Sýkorová - vyučující přírodopis a chemii - zajímavou laboratorní práci pro žáky 2. stupně školy. Je asi všeobecně známo, že vysoká konzumace cukru zdraví dětí ohrožuje. Je tomu i skrytě, v obsahu cukru v potravinách a nápojích. Právě na denně konzumované nápoje se žáci zaměřili. Přinesli různé nápoje, které si nakupují buď sami, (nebo pro ně jejich rodiče) a z etikety načetli obsah cukru. Poté množství cukru obsažené v lahvích a krabičkách navážili a nasypali do sáčků. To, co tato práce odhalila, bylo skutečně ohromující. Výsledek na nástěnce si nyní se zájmem prohlíží žáci naší školy a  nutí je k zamyšlení, zda voda z kohoutku nebude lepší alternativou.

Více na fotografiích v příloze.