Školní výlet sedmáků

16 Červen 2023

Školní výlet je velmi  oblíbená událost  školního roku. Letos se třídy 7. A a 7. B ve dnech 5. - 6. 6. 2023 vydaly na cestu do oblasti   Třebíče a Moravského Krumlova. První den jsme navštívili Baziliku svatého Prokopa v Třebíči. Překvapilo nás množství prvků, které se do dnešní doby dochovaly v původním stavu. Někteří z nás takovou stavbu viděli poprvé v životě.  Z baziliky jsme se společně vydali na procházku židovskou čtvrtí a na židovský hřbitov, přitom jsme si připomněli těžký osud Židů v dějinách. Poté jsme odjeli do kempu Koněšín, kde jsme se ubytovali v chatkách. Po obědě jsme si chviličku odpočinuli a poté odjeli na nedlouhý turistický výlet na Mohelenskou hadcovou step poblíž Dukovan. Před večeří jsme společně hráli různé hry např. volejbal, přehazovanou, nohejbal, stolní tenis. Po večeři se nám trochu pokazilo počasí, začalo hodně pršet, a tak jsme plánované opékaní párků  odložili na neurčito. Ale večerní diskotéka nechyběla.

Druhý den nás čekala cesta do Moravského Krumlova. Nejprve jsme si užili vždy oblíbený rozchod na náměstí a poté nás čekala Slovanská epopej -  jedna z nejkrásnějších kulturních památek  vytvořená naším  slavným malířem Alfonsem Muchou. Absolvovali jsme  1,5 hodinovou dechberoucí prohlídku obřích obrazů a byli jsme dokonce za svůj zájem a ukázněnost pochváleni paní průvodkyní. Po náročné cestě autobusem, kde jsme všichni skoro usínali, jsme se probudili ve Slavkově u Památníku Mohyly míru. Čekala na nás prohlídka nové moderní expozice s promítáním slavných momentů bitvy u Slavkova, po které  jsme mohli vyrazit k domovu. Z výletu jsme přijeli  sice unaveni, ale spokojeni a plni nových zážitků. Již teď se těšíme, jaký výlet nám paní učitelky připraví příští rok.

Žáci 7.A a 7.B