Rozhodnutí o poskytnutí dotace z Operačního programu Jan Amos Komenský

10 Květen 2023

Dne 4. května 2023 obdržel ředitel Základní školy a mateřské školy města Olešnice, příspěvkové organizace rozhodnutí o poskytnutí dotace č.22_002/005524-01 v rámci výzvy č.02_22_002 s názvem Šablony pro MŠ a ZŠ, kterou podal 8.3. 2023 pro ZŠ a MŠ města Olešnice. Škola obdrží dotaci na realizaci tzv. Šablon ve výši 2 729 682,00 Kč.

Do konce roku 2025 bude v mateřské škole realizována personální šablona s podporou financování částečného úvazku školního asistenta MŠ. Dále pak bude podpořeno vzdělávání pracovníků ve vzdělávání MŠ. Podpořeno bude též inovativní vzdělávání v MŠ např. formou „kroužků“ pro děti.

Také do konce roku 2025 v základní škole, školní družině (ŠD) a školním klubu (ŠK) budou realizovány personální šablony částečných úvazků školního asistenta, školního speciálního pedagoga a kariérového poradce. Podpořeno bude vzdělávání pracovníků ve vzdělávání školní družiny a školního klubu a významně pak inovativní vzdělávání žáků v ZŠ, ŠD a ŠK také např. formou „kroužků“ pro žáky.

Důraz bude kladen na naplnění účelu dotace:

• zvyšování kvality, inkluzivity a účinnosti systému vzdělávání
  • zvyšování rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělání, včetně usnadňování mobility znevýhodněných skupin.

Výše uvedená forma inovativního vzdělávání, velmi zjednodušeně nazývaná v textu „kroužek“ znamená využití aktivizujících metod zážitkové pedagogiky a projektové výuky. Také v zájmovém vzdělávání ŠD a ŠK se bude možné více věnovat žákům se specifickými vzdělávacími potřebami.

PaedDr. Zdeněk Peša, ředitel školy