Projektová výuka ve francouzštině

14 Únor 2024

Víte jak snídají Francouzi? Jak dlouho jim trvá oběd? Kolik chodů má standartní francouzská večeře? Co nejčastěji během jídla pijí? Co to je „Croque Monsieur“ Jak si upéct francouzskou bagetu? Kolik druhů sýra ve Francii najdete a kde se podává „kohout na víně“? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky hledali žáci 8.A., kteří studují francouzštinu, ve středu 14.2. V ten den měli projektové vyučování zaměřené na poznávání reálií frankofonních zemí – konkrétně na francouzské stolování a příklady gastronomie jednotlivých francouzských regionů . Výuky vyústila do praktické zážitkové částí, ve které si žáci sami připravili některé lehčí pokrmy.

Mgr. Markéta Kánská