Přednášky - policie ČR

11 Březen 2024

Přenášky vedené paní policistkou

Paní policistka Mgr. Lenka Petrželková uskutečnila u nás na škole přednášky pro žáky 4. třídy a pro žáky 7. až 9. ročníku.

Žáci ze 4. třídy byli seznámeni s možnými riziky, s kterými se při používání sociálních sítí a při hraní her v digitálním prostředí mohou setkat. Získali poučení, jak si chránit své soukromí na internetu a jak se zachovat, když se ocitnou v situaci, která je netypická, je jim nepříjemná.

V sedmé třídě bylo téma věnováno trestní odpovědnosti. Žáci se na konkrétních příkladech dozvěděli rozdíly mezi pojmy provinění, přestupek, trestný čin a také jaké postihy mohou pachatelům hrozit.

Žáci z 8. a 9. ročníku se pod vedením paní policistky zabývali trestněprávní odpovědností v důsledku užívání návykových látek. V roli vyšetřovatelů, kriminalistů, psovodů a techniků se aktivně zapojili do příběhu, který byl natočen podle skutečných událostí, kdy dětem a mladistvým legální i nelegální návykové látky ničí zdraví a berou svobodu.

Paní policistce děkuji za odborně vedené přednášky doplněné řadou příkladů z vlastní praxe.

Věřím, že všichni proškolení žáci se dozvěděli informace, které jim zase o něco více pomohou uvědomit si, že každý za své jednání nese následky a také to, že sami mají chránit sebe i druhé před nevhodnými činy a pomáhat těm, kteří se dostali do nesnází a stejně tak i sami si v případě potřeby říci o pomoc.

Mgr. Lenka Němečková