Přednáška o lásce, věrnosti a nemoci AIDS

25 Leden 2024

Přednášku pana Tomáše Řeháka o lásce, vztazích, věrnosti, sexu a nemoci AIDS vyslechli žáci osmého a devátého ročníku naší školy.

Pan Řehák povzbudil děvčata a chlapce k navazování odpovědných vztahů, k uvědomění si hodnoty zdraví a odpovědnosti za své sexuální chování, prezentoval příběhy týkající se zamilovanosti a lásky, seznamoval žáky s nemocí AIDS a sděloval osobní zkušenosti při doprovázení dětí, mládeže a dospělých s tímto nevyléčitelným onemocněním.

Přestože hovoří o citlivých tématech a sděluje velmi dojemné životní příběhy, tak jeho vystoupení je vždy naplněno velkou dávkou energie a osobitým humorem. Pan Řehák totiž na naši školu jezdí v pravidelných intervalech již několik let a pokaždé žáky i vyučující svým tříhodinovým povídáním zaujme a přinese podněty k dalšímu zamyšlení se.

Mgr. Lenka Němečková