Pohádkový březen

17 Březen 2024

Březen, jak jistě všichni víte, je měsícem knihy. Proto jsme se s mými čtvrťáky ve čtení zaměřili na knihy zejména pohádkové. Seznámili jsme se s pojmy pohádka a pověst. Vysvětlili jsme si rozdíly mezi nimi. Probrali jsme také jejich nejznámější autory, 14. března jsme pak navštívili  městskou knihovnu, kde nás paní knihovnice provedla pohádkovým světem. Vyzkoušela si jaké pohádky žáci znají pomocí věcí a předmětů, které čtvrťáci vytahovali z pohádkového koše. Jednotlivé předměty pojmenovali, a pak přiřazovali, ke které pohádce předmět či věc patří. Pro mě i pro paní knihovnici bylo velice příjemné zjištění, že děti znají spoustu lidových pohádek. Neznámou pro ně nebyla ani pohádka O Palečkovi, kterou již mnohé děti v povědomí nemají.

Měsíc březen zdaleka ještě nekončí, proto nás čekají ještě další čtenářské aktivity vztahující se k tomuto tématu.

Doufám, že tyto činnosti budou pro děti vhodnou motivací k samostatné četbě nejenom pohádkových knih.

Mgr. Pavla Báčová