Organizace prvního dne školní docházky v pondělí 4. září 2023

31 Srpen 2023

Na úvod vítám všechny žáky po prázdninách v novém školním roce. Vítám též nové prvňáčky, kterým začíná jejich první školní rok v základní škole v Olešnici.

Co žáky čeká první školní den:

• Vyučování bude zahájeno v 8,00 hod. Žáci ve svých kmenových třídách s třídními učiteli.
  • Prvňáčci se svými rodiči se dostaví na 8,00 hod. do učeben 1. ročníku v 1. patře hlavní budovy. Rodiče i děti bez přezouvání v šatnách. Paní učitelky je po přivítání seznámí s provozem školy a dění v dalších dnech. Vedoucí vychovatelka školní družiny předá přihlášky do ŠD. (přihlášky předá i žákům 2. a 3. ročníku).
  • Rodiče žáků 1. ročníku mají povoleno vstupovat se svými dětmi do školy jako doprovod denně od 7,40 do 8,00 hod. a to nejpozději do pátku 15. září.
  • Školní družina zahájí provoz v úterý 5. září pro přijaté žáky. Podmínkou účasti na aktivitách školní družiny je odevzdání kompletně vyplněné přihlášky. (Přednostně budou přijati žáci 1. a 2. ročníku. Do výše kapacity ŠD pak i 3. ročníku.)
  • Obědy se pro přihlášené žáky 1. den vydávají pro 1 st. školy od 10,00 hod- 10,30 hod. Pro žáky 2. st. školy pak od 10,30 do11,00 hod. Po vydání obědů žáci odchází domů.
  • První den docházky zakoupí rodiče prvňáčků v kanceláři vedoucí školního stravování čipy (130,- Kč) a vedoucí jim tyto čipy v kanceláři aktivuje. Aktivace čipů se týká i všech žáků, kteří mají čip z předchozího období (Primirest). Aktivace čipů bude první den organizována po třídách.
  • Provozní řád školní družiny a vnitřní řád školní jídelny je uveden v článcích aktuality webu školy.

Přeji všem úspěšný nový školní rok 2023/2024, a to nejen žákům, ale i jejich rodičům a učitelům.

PaedDr. Zdeněk Peša, ředitel školy