Olešnická škola má vítěze krajského kola dějepisné olympiády

11 Duben 2024

Olešnická škola má vítěze krajského kola dějepisné olympiády!

Do plejády výborných výsledků žáků naší školy v různých soutěžích v posledních týdnech se obrovským úspěchem zařadil vítězstvím v krajském kole Dějepisné olympiády a postupem do celostátního kola žák 9. B Daniel Bureš.

Z okresního kola postoupil z 2. místa také Vojtěch Krejčí z 9.A, který získal v krajském kole diplom úspěšného řešitele.

Jako vyučující dějepisu mohu a chci ocenit zájem našich žáků o tento předmět, ovšem úspěch Daniela svědčí o jeho znalostech, které jsou mnohem větší, než předpokládané penzum vědomostí ze školního vzdělávacího programu. Vždyť už jen téma letošního ročníku olympiády: „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí. Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa“ vyžaduje mnoho času samostudia z mnoha různých zdrojů. Danieli, jménem celého pedagogického sboru, blahopřeji!

Vojto, také tobě děkuji za vzornou reprezentaci naší školy v řadě olympiád a za významný úspěch i v olympiádě dějepisné.

Po loňské účasti žákyně Klárky Horáčkové v krajském kole dějepisné olympiády to byly letos dva postupující do krajského kola, završeného vítězstvím našeho žáka. Historie tedy rozhodně není na okraji zájmu žáků naší školy.

PaedDr. Zdeněk Peša, ředitel školy