Okresní kolo dějepisné olympiády

22 Leden 2024

Do okresního kola dějepisné olympiády byli letos, díky výborným bodovým ohodnocením ze školního kola, pozváni tři žáci naší školy – Vojtěch Krejčí z 9.A, Daniel Bureš z 9.B a Alexandr Coufal z 8.A. Vyrazili jsme tedy 16. 1. do Boskovic.

Když jsme nastupovali do autobusu, pan řidič (poté co zjistil, kam jedeme) zažertoval, že když jedou tři žáci, tak pro tři medaile. Zasmáli jsme se, ale to jsme ještě netušili, že se nám to skoro podaří. Vojtěch skončil na 2. místě s bodovým odstupem pouhého jednoho bodu na vítězku, Daniel těsně na 4. místě, Alexandr pak figuroval v první polovině výsledkové listiny, takže máme nadějného favorita do příštího ročníku soutěže.

Petra Stloukalová