Obnovení provozu 1. stupně základní školy

8 Duben 2021

Od pondělí 12.4.2021 se obnovuje prezenční výuka na 1. stupni základní školy. Výuka bude probíhat rotačně, polovina žáků se bude vzdělávat ve škole prezenčně, druhá polovina bude doma absolvovat distanční vzdělávání.

V týdnu od 12.4. budou ve škole třídy 1.A, 2., 4. a 5.A.

V týdnu od 19.4. budou ve škole třídy 1.B, 3. a 5.B.

Toto rozdělení bylo zvoleno tak, aby na každé chodbě byla pouze jedna, nejvýše dvě třídy.

Důležitou podmínkou pro pobyt ve škole bude testování na přítomnost viru Covid 19. Testování bude probíhat neinvazivní metodou samotestovacím způsobem a bude se týkat všech přítomných žáků a zaměstnanců.

Testování bude probíhat vždy v pondělí a ve čtvrtek v označených místnostech k tomu určených. Každá třída bude mít testovací místnost na stejné chodbě, jako je její kmenová učebna.

Testování bude současně pro celou třídu a bude začínat vždy v 7.45 hodin. Testování bude řídit pedagogický pracovník školy (zpravidla třídní učitelka) a v prvních dvou týdnech bude umožněna přítomnost jednoho

zákonného zástupce, aby v případě potřeby svému dítěti s testováním pomohl. Zákonnému zástupci bude umožněn vstup do školy pouze s respirátorem třídy nejméně FFP2, po změření tělesné teploty (jako u žáků) a po provedení dezinfekce rukou u vchodu.

Žáci mají rovněž povinnost mít po celou dobu pobytu ve škole nasazenou ochranu dýchacích cest – zdravotnickou jednorázovou roušku, respirátor nebo roušku splňující normu jako respirátor FFP2.

Nejsou povoleny šátky, šály ani obyčejné látkové roušky. Výjimku z nošení ochrany dýchacích cest mohou mít pouze žáci s písemným potvrzením o poruše intelektu, poruše autistického spektra nebo o závažné alteraci duševního stavu.

Žáci mohou sundat ochranu dýchacích cest pouze při konzumaci jídla nebo nápoje a doporučuje se, aby každý žák měl k dispozici na každý den alespoň 2 kusy.

Prezenční výuka bude probíhat podle běžného rozvrhu. Distanční vzdělávání bude probíhat podle rozvrhu on-line výuky.

Pro žáky 1. – 3. ročníku přihlášené od začátku roku bude v provozu školní družina a školní klub. Ranní provoz bude probíhat v běžném režimu denně kromě pondělí 12.4. a pondělí 19.4.

Odpolední provoz bude rovněž v běžném rozsahu se zachováním homogenosti dopoledních skupin (tříd).

Mimo to bude denně v provozu od 8.00 do 15.00 hodin školní klub pro zájemce z řad žáků 1.stupně, jejichž zákonní zástupci mají jednu z profesí uvedených v Mimořádném opatření Ministerstva zdravotnictví ČR Z 6. dubna 2021, č.j. MZDR 14600/2021 – 1/MIN/KAN v bodě I./14. Tato skutečnost bude doložena potvrzením od zaměstnavatele. Rodiče těchto žáků, kteří dosud nebyli přihlášeni do školní družiny ani školního klubu, vyplní v pondělí 12.4. přihlášku. Docházka těchto žáků bude zpoplatněna částkou 150,- Kč za každý měsíc, kdy činila docházka alespoň 3 dny.

Pro žáky, kteří budou mít objednaný oběd, bude v provozu školní stravování. Také zde bude dbáno na dodržení homogenosti skupin (obědvat bude vždy jen 1 třída). Objednávky obědů lze provést na portálu firmy Scolarest.

Vladimír Hél