Návštěva kostela

3 Duben 2024

V pondělí 25.3. jsme se my, žáci z 9.B, s paní učitelkou Němečkovou, vyrazili podívat do katolického kostela v Olešnici.

Po povídání o vnitřních prostorech kostela a jeho prohlídce jsme se také ještě podívali na výstavu o eucharistických zázracích, která tam právě byla instalována. A co to vlastně jsou ty eucharistické zázraky? Ve zkratce je to důkaz přítomnosti Ježíše, kdy ve mši se při proměňování chleba (hostie) mění v Ježíšovo tělo a víno v krev. Výstava zahrnovala tato různá historická znamení z různých částí světa. Dozvěděli jsme se zajímavé příběhy, při kterých se Kristus zjevoval obyčejným lidem a ukazoval jim, že je skutečný. V souvislosti s tím jsme si více pověděli o Carlu Acutisovi, který se narodil v Londýně 3. května 1991 a v patnácti letech zemřel na leukémii. Tento mladík se o eucharistické zázraky velmi zajímal a na toto téma vytvořil internetové stránky. Výstava v kostele byla právě výběrem některých zázraků, které zpracoval.

Prohlídku a výstavu jsme si užili i přesto, že většina z nás není věřící. A tak děkujeme paní učitelce Němečkové, že nám tuto návštěvu zajistila.

Radim Uhlíř, žák 9. B