Mary´s Meals - Oslava Dne kaše

27 Říjen 2023

Mary´s Meals

Odpoledne v pátek 13. října jsme se mohli připojit k oslavě Světového dne kaše (10. října) a ochutnat kaši, kterou v nejchudších oblastech jí ve škole takové děti jako jsme my.

Paní učitelka Němečková nám povykládala o vzniku a činnosti organizace Mary´s Meals, která zajišťuje každý školní den jídlo pro 2 429 182 dětí v 18 zemích světa. Zhlédli jsme dokument, ve kterém jsme viděli, jak žijí děti v chudých zemích a jak jim Mary´s Meals pomáhá. Některé z nich nemají rodiče, musí se o sebe postarat, věci si shání na skládce. Děti chodí do školy nejen kvůli vzdělání, ve kterém vidí lepší šanci na budoucnost, ale také hlavně i díky jednomu jídlu, které tady dostanou a to je často pro ně jediné jídlo za celý den. A toto je i cílem Mary´s Meals, aby se děti ve škole najedly, protože pak i do školy přijdou, mají energii, chtějí a mohou se učit.

Po dokumentu jsme si zahráli kvíz, ve kterém jsme všichni úspěšně odpověděli na otázky o Mary´s Meals, dostali odměnu a pak jsme už šli do kuchyňky vařit kaši likuni phala. Vaření bylo zábavné, kaše se povedla, chutnala nám a byla hodně sytá.

Všem se nám celá akce moc líbila a děkujeme paní učitelce za možnost ochutnat jídlo, které poskytuje Mary´s Meals dětem v rozvojových zemích.

Kristýna Hanyková, Adéla Foltánová, Nika Girglová (7. třída)