Lyžařský výcvikový kurz

27 Únor 2022

V týdnu od 14. února do 18. února jsme my, žáci osmého a sedmého ročníku, absolvovali lyžařský výcvik na Ski areálu v Olešnici.

První den jsme byli rozděleni podle zdatnosti v lyžování do čtyř skupin. Po celý týden jsme se pak snažili poslouchat cenné rady instruktorů a techniku lyžování zdokonalovat. Nepřízeň počasí nás zastihla ve čtvrtek a s ní také výpadek elektrického proudu. Avšak jako nadšení sportovci jsme se nezalekli a na kopec vystoupali po svých. Promočení oděvů nám všem však bohatě stačilo, a proto už odpolední trénink byl zrušen.

Poslední den jsme naše lyžařské umění ukázali při závodě ve slalomu. Nejrychlejší jízdu předvedl Štěpán Krejčí a stal se tak nejlepším lyžařem letošního kurzu. Gratulujeme!

Myslíme, že každý z nás na tento týden lyžování bude rád vzpomínat. Po dlouhé době provázené různými omezeními jsme se totiž konečně dočkali společné školní akce, zlepšili se v lyžování a hlavně byli spolu s kamarády. Za to velmi děkujeme našim trpělivým instruktorům, paní učitelce Horáčkové a Habancové, panu učitelovi Habancovi a instruktorce Elišce Petrželkové, kteří nás měli na starost a také vedení školy a Ski areálu, kteří pro nás tento výcvik zajistili zcela zdarma.

žákyně 8. třídy: Šarlota Mižikarová, Tereza Kovářová, Nela Kadlecová