Lyžařský výcvik 2024

27 Únor 2024

My, žáci 7. třídy jsme absolvovali lyžařský výcvik. Konal se 12. -16. 2. 2024 ve ski-areálu v Olešnici.

Naše obavy začaly, když jsme týden před výcvikem zjistili, že stoupající teplotou sníh mizí. Naštěstí, díky skiareálu, kde měli zásoby umělého sněhu, se akce konala.

První den jsme byli rozděleni do tří skupin, podle svých lyžařských dovedností, které vedli p. uč. Habanec , p. uč. Horáčková a p. uč. Prudká.

Vždy ráno jsme lyžovali hodinu a půl, následovala svačina a další hodinu a půl jsme pokračovali ve výcviku. Podle rozvrhu jsme buď šli domů, nebo výuka dále pokračovala.

Dalšími dny jsme se postupně zlepšovali, a i nelyžaři se ve středu vydali na velkou sjezdovku.

Přítomnost občasného sluníčka byla příjemná, ale čím blíž se schylovalo ke konci kurzu, tím byl sníh horší a rozblácenější.

Nejvíc jsme si užili pátek. Konaly se totiž závody ve slalomu. Vítězem u kluků se stal Jan Horáček a za dívky Radmila Kubíčková.

Všichni jsme ve zdraví a bez zranění dokončili náš lyžařský výcvik.

Rádi bychom poděkovali skiareálu a škole, bez kterých by se tato akce nemohla konat. Děkujeme také všem našim učitelům za trpělivost a snahu o naše zlepšení či o naučení lyžovat.

sedmáci (Vanesa Navrátilová a Kristýna Hanyková)