Finančně vědomostní soutěž

3 Duben 2024

Žáci 7. - 9. ročníku si poměřili své vědomosti i svoji rychlost při účasti v celoevropské finančně vědomostní soutěži European Money Quiz.

Tato online soutěž probíhá nejprve ve školním kole, z kterého dva nejúspěšnější žáci z každé třídy postupují do kola národního a poté vítěz z tohoto kola se účastní celoevropského finále.

Účastníci soutěže prostřednictvím online aplikace odpovídali na sérii kvízových otázek. Pro umístění se na předních pozicích v soutěži rozhodovala jak znalost, tak také pohotovost v rychlosti čtení a odeslání správné odpovědi, neboť s ubývajícím stanoveným časem pro zodpovězení otázky se snižovaly také body. Ve školním kole soutěže skloubit vědomost i hbitost se podařilo nejlépe žákům: J. Horáčkovi, B. Procházkové (7. tř.), N. Fialové, A Coufalovi (8. A), K. Zunkovi, J. Hynkovi (8. B), T. Tomanovi, D. Mistrovi (9. A) a S. Štěpánovi, D. Burešovovi (9. B). Z každé třídy se pak tato dvojice žáků zařadila mezi 369 týmů z celé České republiky a všichni se utkali o postup do finále v Bruselu.

Žákům z naší školy se národní kolo vyhrát sice nepodařilo, přesto však jejich umístění v konkurenci ostatních dokazuje, že vše potřebné při této soutěži dokázali skvěle uplatnit. Na 24. místě se umístil tým našich nejmladších soutěžících, a to sedmáci Barbora Procházková a Jan Horáček. Žáci z 9. A Tomáš Toman a Vojtěch Krejčí, který byl náhradníkem za nemocného spolužáka, vybojovali 107. místo. Na 122. místě skončil tým Markéty Vázlerové a Lukáše Kysilky z 8. A, oba žáci také nahradili nemocné vítěze ze školního kola. 167. místo patřilo Samuelu Štěpánovi a Danielu Burešovi z 9. B. Chlapci z 8. B Kryštof Zunka a Jaroslav Hynk získali 248. místo.

Děkujeme za účast a gratulujeme!

Mgr. Lenka Němečková