Exkurze školní družiny

30 Říjen 2023

Na návštěvě u našich místních zemědělců

Dne 25 .10 . jsme se s dětmi školní družiny vypravili na exkurzi za místními zemědělci, respektive do firmy VSP Group Olešnice. V rámci naší celoroční hry „ Jak se Janek učil řemeslu“, jsme se chtěli dozvědět, co taková profese zemědělce všechno obnáší. Pan Doskočil nás trpělivě a s úsměvem seznámil s celým zázemím nejen živočišné výroby, ale také moderní zemědělské techniky. Takže zatímco u děvčat zvítězila čerstvě narozená telátka, ten den dokonce i dvojčata, u chlapců zvítězila technika, protože posadit se do velkého traktoru nebo bagru s možností ovládat lžíci nahoru a dolů byl opravdu zážitek. Musím tedy říci, že se nám exkurze moc líbila a dětem pomohla udělat si lepší obrázek o této důležité profesi.

Jana Ondriková, vedoucí vychovatelka školní družiny