Exkurze do ZOO Jihlava

1 Květen 2024

  Ve středu 24. 4. 2024 jsme vyrazili společně s žáky čtvrté a páté třídy naší školy do ZOO v Jihlavě. Měli jsme objednaný výukový program ZOO křížem krážem.

  Na místo jsme dorazili asi o hodinu dříve. Tuto dobu měli žáci určenou k posilnění svačinou a nákupu suvenýrů. V 10,30 hodin přišla paní průvodkyně. Sdělila nám náplň naší obchůzky a dobrodružství mohlo začít. Jako první došlo k seznámení s lemury. Zde děti viděly s jakou trpělivostí se lemuří máma stará o své mládě. Prohlídka pokračovala pohledem na plameňáky a spoustou informací o nich. Postupně nás paní průvodkyně provedla celou zoologickou zahradou. Zjistili jsme, že je plná tajů a zajímavostí. Dokonce jsme viděli giboní babičku a také kamarády klokany. O nich jsme se dozvěděli, že jejich mládě je po narození velké jako gumový medvídek. Z této informace byli všichni z nás velice udiveni. Krátké zastavení bylo také u hrošíka a pštrosa Emu. Na závěr nemohla chybět ani návštěva žirafího pavilonu.

  Děti byly výborné, nikdo se neztratil, prožili jsme úžasný den plný zajímavých informací o zvířatech ze ZOO v Jihlavě. Všichni už jsme před sebou viděli vyhřátý autobus a těšili se na chvíli odpočinku při zpáteční cestě. Určitě se zase budeme těšit na další návštěvu v ZOO.

                                                                                                                                                                 Mgr. Pavla Báčová tř. učitelka 4. třídy