Exkurze do Planetária

13 Březen 2024

Dne 22. února jsme my páťáci, spolu se čtvrťáky vydali na výlet do Planetária v Brně.

Cesta do Brna probíhala bez problémů, a tak jsme si mohli nejprve pohrát na „planetárním dvorku“ a vyzkoušet všechny dostupné expozice. Mohli jsme si také zakoupit nějaké suvenýry a nasvačit se. Potom jsme vešli do obří kopule, kde nám promítali noční oblohu, různé planety a hvězdy a také dlouhý seriál o planetách. Díky tomuto seriálu jsme mohli navštívit každou planetu zvlášť a dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých informací. Po skončení jsme se autobusem zase vrátili do školy.

Doprovod nám dělala paní asistentka Čuhelová a pan učitel Brunclík. Moc nás mrzelo, že s námi nemohla jet naše paní učitelka, která byla nemocná. I tak jsme si ale výlet užili a už teď se těšíme na další.

Kolektiv žáků 5. třídy