Dubánci

21 Duben 2024

Po dobu několika týdnů na naši školu zavítali dubánci - malí tvorečkové stvoření z žaludů a větviček díky šikovnosti a kreativitě pana Petra Václavka.

S dubánky a s jejich příběhy jsme se seznámili prostřednictvím fotografií, které byly ukázkou z knížek Dubánek a tajný vzkaz, Dubánek ve světě lidí a Dubánčí šprýmy, jejichž autory jsou Klára Smolíková a Martin Kinc.

Kdo měl zájem, tak se také mohl zapojit do vypracování některých úkolů zaměřených na porozumění textu a vlastní kreativní psaní, odpovědět na otázky týkající se četby knih nebo si zasoutěžit o ceny.

Do soutěže se zapojili žáci z třídy 1. A, žáci z Přírodovědného kroužku a několik jednotlivců z 2. A a ze 7. třídy.  Bezchybně zodpovědět na všechny otázky se podařilo žákům z Přírodovědného kroužku. Všichni další zapojení se umístili do krásného 3. místa.

Dubánky a jejich příběhy obdivovali a četli malí i velcí, a tak doufám, že přítomnost dubánků nám všem přinesla více radosti do plnění povinností ve škole.

Mgr. Lenka Němečková