Drobné radosti potěší

22 Únor 2024

14. února byla ve škole doručována „Valentýnská pošta“.

Patrona zamilovaných-svatého Valentýna, biskupa žijícího v 3. století a jeho životní příběh, který je spojen s tajným oddáváním zamilovaných párů, si připomínáme 14. února, kdy byl popraven.

Tento den je také dnem, kdy se oslavuje láska, zamilovanost a náklonnost mezi lidmi.

Každý u nás ve škole měl možnost se k této oslavě připojit a do „Valentýnské schránky“ vhodit pro někoho ze školy pěkný vzkaz, přáníčko, povzbuzení, poděkování apod.

Poté pak „Valentýnští pošťáci“ Tonda a Michal psaní doručili jejich adresátům.

Velmi milým překvapením pro všechny paní učitelky a pány učitele byla také zásilka, kterou přinesly děti ze školní družiny, které s pomocí paní vychovatelky Mileny Jílkové připravily každému z vyučujících dobré sladké linecké kolečko se srdíčkem a krásné srdíčkové přání s citátem.

Věřím, že naše darování někomu i obdarování od druhých nás tento den všechny mile zahřálo u srdíčka. A kéž Den sv. Valentýna nezůstane jen jedním dnem v roce, kdy si vzájemně projevujeme přátelství a lásku.

Mgr. Lenka Němečková