Čtvrťáci na Dopravním hřišti

15 Duben 2024

Žáci naší čtvrté třídy absolvovali dvoudenní výuku na Dopravním hřišti v Blansku.

Výuka byla rozdělena do dvou částí. První část proběhla v podzimním termínu. Žáci byli seznámeni s pravidly silničního provozu a vhodným vybavením cyklisty. Vyslechli si, jaké existují dopravní značky a jak správně projíždět křižovatkami. Po instruktážním filmu, kde viděli jak se správně na silnici chovat, šli ven vyzkoušet vše v praxi. Všichni byli šikovní, ale i tak dostali od paní lektorky za úkol vše ještě trénovat, aby na jaře při druhé části výuky získali průkaz cyklisty.

Při druhé návštěvě dopravního hřiště, která proběhla v jarním termínu, žáci zopakovali prakticky jízdu na kole. Projížděli křižovatky, nechyběl ani kruhový objezd a železniční přejezd řízený semaforem. Praktickou část všichni naši čtvrťáci splnili úspěšně a šlo se na testy. Nejprve paní lektorka s našimi malými cyklisty vše zopakovala. Každý pak dostal dopravní test a ten musel samostatně vypracovat. Až na malé výjimky se tento úkol dětem podařilo splnit. Na závěr výuky byl čtvrťákům předán průkaz cyklisty, který je opravňuje s dovršením deseti let, jezdit na kole po silnici bez doprovodu dospělého.

Mgr. Pavla Báčová tř. uč.