Beseda o Kyberšikaně ve 4. třídě

10 Březen 2024

V posledních letech je zaznamenán nárůst trestné činnosti páchané v prostředí internetu. Děti a mládež jsou osoby, které se často pohybují v kyberprostoru, ztrácí zde zábrany a neuvědomují si veškerá rizika s tímto spojená. Proto u nás ve 4. třídě proběhla dne 7. 3. beseda s policistkou paní Lenkou Petrželkovou, která se věnovala právě tomuto tématu.

Žáci byli upozorněni na nebezpečné situace současného internetového světa. Ten poskytuje především anonymitu a není složité vydávat se za někoho jiného. Ke kontaktu vhodných obětí dochází nejčastěji na sociálních sítích nebo v online hrách a málokdo si uvědomí rizika dané situace.

Paní policistka v průběhu besedy s žáky probrala kyberšikanu a vysvětlila jim do jakého nebezpečí se mohou dostat, aniž by si to uvědomili. Žáci besedu oživovali svými dotazy a vlastními zkušenostmi. Vše, co se dozvěděli je pro ně určitě velkým přínosem a za to paní policistce moc děkujeme.

Pavla Báčová třídní učitelka