Mikuláš v MŠ, prosinec 2023

18 Prosinec 2023

Svatý Mikuláš v mateřské škole

Stejně jako i jinde chodívá 5. prosince svatý Mikuláš obdarovávat všechny hodné děti a kontrolovat ty zlobivé, přišel i k nám. Přivedl si s sebou tradičně i dva pomocníky – anděla a čerta. Prošel s nimi všechny naše třídy a navštívil tak jak broučky a berušky, tak i včelky a motýly.

Všechny třídy si připravily pro Mikuláše básničku nebo písničku a ukázaly mu, jak se je krásně naučily. A protože svatý Mikuláš z nebe vše bedlivě pozoruje, věděl i o drobných hříšnících, kteří mu před čertem, andělem i paními učitelkami slíbili, že se pokusí polepšit. Hodné a odvážné děti dokonce měly příležitost podrbat čertův kožich.

Lákavá nadílka v podobě mikulášského balíčku samozřejmě nesměla chybět.

Kolektiv učitelek mateřské školy.