Výlet ŠD do ZOO Brno

9 Červen 2024

  Dne 30. 5. jsme s dětmi školní družiny vypravili na výlet do ZOO Brno. Výlet byl pro děti dárkem ke Dni dětí.

Počasí nám přálo, den byl prosluněný a v Brně poměrně horký, proto bylo klima ZOO díky spoustě vzrostlých stromů velmi příjemné. Abychom zvládli procestovat celý areál, zpestřili jsme si cestu jízdou vláčkem, který vyvezl současně všechny účastníky výletu až do nejvyššího bodu zoologické zahrady. Že je opravdu teplo, bylo patrné i ze skutečnosti, že spousta zvířátek byla  schovaná ve stínu a ani se nám nechtěla ukázat. Přesto jsme jich viděli mnoho. Od těch největších, jako byli žirafy a tygři, až po nejmenší. Velkou přízeň dětí si získaly roztomile pózující surikaty nebo exotické terárium s anakondami. Zkrátka, každý si to své zvířátko našel.

  Neméně oblíbenou částí výletu bývají nákupy. Takže zmrzlina tutti – frutti nebo párek v rohlíku nemohl chybět. No a zbylé penízky děti utratily za suvenýry a plyšová zvířátka.

  Až na jedno odřené koleno se nám výlet opravdu vydařil!