Školní ekxurze 8. ročníku - Děvičky, Archeopark Pavlov, Zámek Mikulov

6 Červen 2024

    Navštívili jsme nádherná místa na jihu Moravy, která nás okouzlila svou historií a krásou. Naší exkurzi jsme zahájili na zřícenině hradu Děvičky, odkud se nám naskytl úžasný výhled na okolní krajinu. Atmosféra starobylého hradu a jeho poloha na vrcholu skály nás zcela pohltila. Poté jsme se přesunuli do Archeoparku Pavlov, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o pravěkých osadnících této oblasti. Moderní expozice nám umožnila nahlédnout do života lidí, kteří zde žili před tisíci lety. Archeopark je skvělým místem pro všechny, kdo se chtějí dozvědět více o historii a archeologii. Na závěr jsme si prohlédli Zámek Mikulov, který nás okouzlil svou nádhernou architekturou a bohatou historií. Zámecký park a nádvoří poskytly krásné prostředí pro relaxaci a vychutnání si krásného dne. Byla to nezapomenutelná exkurze plná objevování a krásných zážitků, které si budeme dlouho pamatovat.

                                                                                                     Mgr. Alena Koktavá