Přihlášení do Office 365 a aplikace Teams

12 Říjen 2020

Co je to Office 365 ?

V prostředí Office 365 mohou žáci zdarma využívat: Outlook (e-mailová pošta pro komunikaci), OneDrive (cloudové úložiště), Word, Excel, PowerPoint (on-line nástroje pro zpracování školních prací), OneNote (poznámkový blok), Teams (pro komunikaci žáků s vyučujícím v rámci třídy, předmětů) a další aplikace. V danou chvíli bude pro nás nejdůležitější aplikace Teams. Postupně zde budou vytvářeny týmy (předměty pro jednotlivé třídy) a přes tyto týmy budete komunikovat s vyučujícími.

Přihlášení do Office 365

Přihlášení do Office 365 máte možnost na internetu na odkazu: https://www.office.com.

- přihlašovací jméno je e-mailová adresa. E-mailová adresa se skládá z Vašeho uživatelského jména pro přihlášení do školní sítě na školní počítače + @zsamsolesnice.cz – např. uživatelské jméno je karelno (většinou je to jméno + první dvě písmena z příjmení), pak e-mail bude: karelno@zsamsolesnice.cz.

- heslo je stejné, kterým se přihlašujete ve škole ke svým účtům na školních počítačích

Pokud budete mít problémy s přihlášením do Office 365 (hlavně zapomenuté heslo) kontaktujte prosím tento e-mail: spravce@zsamsolesnice.cz (uveďte vždy jméno a příjmení, třídu). Následně obdržíte nové heslo pro přihlášení.

Přihlášení do Teams

Po úspěšném přihlášení do Office 365 se Vám objeví ikony s různými aplikacemi. Vy si vyberete ikonu Teams a kliknete na ni. Zde se Vám objeví všechny týmy, ve kterých se nalézáte.

V příloze naleznete návod pro přihlášení i s náhledy.