OMLOUVÁNÍ NEPŘÍTOMNOSTI NA ON-LINE HODINÁCH

16 Duben 2021

Účast na distančním vzdělávání je pro žáky ze zákona povinná. Platí tedy stejný školní řád jako pro prezenční vzdělávání. Mimo jiné i v tom, že každá nepřítomnost (tedy i v on-line hodině) musí být zákonným zástupcem řádně písemně omluvena.

Pro sjednocení způsobu omlouvání bude od 19. dubna platit, že rodič zašle elektronicky (nejlépe předem, nejpozději do 2 dnů) omluvenku nepřítomnosti na konkrétní on-line hodině na oficiální školní adresu skola@olesnice.cz, ze které bude omluvenka přeposlána vyučujícímu dané hodiny i třídnímu učiteli.

Platí i další ustanovení školního řádu – každá neomluvená absence je důvodem k uložení kázeňského opatření, při neúčasti na vyučování vyšší než 50% není žák na konci klasifikačního období hodnocen z daného předmětu v řádném termínu a je mu stanoven náhradní klasifikační termín. Platí rovněž, že pokud má škola v případě omluvenky ze zdravotních důvodů pochybnosti o její věrohodnosti, má možnost požádat zákonného zástupce o lékařské potvrzení.

Vladimír Hél