KARANTÉNA ŽÁKŮ 3. ROČNÍKU

26 Říjen 2021

Z důvodu výskytu onemocnění Covid 19 ve třídě vyhlásila Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje

v úterý 26. 10. 2021 pro žáky 3. ročníku naší školy karanténu.

Karanténa je zatím sedmidenní a vyhlášena byla zpětně od pátku 22. 10. 2021 do pátku 29. 10. 2021.

Výjimku z karantény mají žáci, kteří prodělali Covid 19, a to před méně než 180 dny.

Výjimku z karantény mají rovněž žáci, u kterých uplynulo nejméně 14 dnů od ukončení jejich očkování.

Na konci sedmidenní karantény ( po 5 – 7 dnech od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou )

mají rodiče povinnost kontaktovat dětského lékaře a požádat o odeslání svého dítěte na kontrolní PCR test.

Do školy se tedy budou moci v pondělí 1. 11. 2021 vrátit pouze třeťáci s negativním PCR testem.

V případě, že bude PCR test po prvních sedmi dnech pozitivní, prodlužuje se takovému žákovi karanténa

o dalších 7 dnů, tedy do pátku 5. 11. 2021 a zakončena musí být rovněž negativním PCR testem.

Vladimír Hél