Jazyková exkurze ve Francii

17 Červen 2022

Jazyková exkurze ve Francii

 

Ve čtvrtek 2. 6. jsme vyrazili na exkurzi do Paříže. Moc jsme se těšili. Po šestnácti hodinách jsme vystoupili ve městě, které má pověst nejromantičtějšího města Evropy a zároveň je městem kultury, krásy, slávy, romantiky, smyslnosti, zábavy, historie a samozřejmě módy.

Prví den jsme viděli historické centrum, náměstí Bastily, Notre Dame, židovskou a latinskou čtvrť. Jako zázrakem se nám podařilo dostat do Louvru a spatřit slavnou a vyhledávanou Monu Lisu.

Druhý den nás čekaly nádherné zahrady ve Versailles. Měli jsme štěstí, protože zrovna ten den byly puštěny fontány a hrála hudba. Užili jsme si zde piknik, bludiště a krásné počasí. Odpoledne jsme navštívili vyhlášenou galerii Lafayette, kde jsme vyzkoušeli nejen francouzské ceny, ale i jak se neztratit. Zjistili jsme, že ceny kabelek začínají na 50000 a věci v sekáči stojí okolo 2000 kč. Všechny nás ale dostal výhled ze střechy, odkud jsme viděli Paříž jako na dlani. Den jsme zakončili krátkou návštěvou baziliky Sacre Coeur a večeří v McDonaldu.

Poslední den patřil Eiffelovce. Z náměstí Trocader jsme ji uviděli v celé velikosti a kráse. Po prohlídce kostela St Leon jsme celou exkurzi zakončili plavbou po lodi, dobrou zmrzlinou a nákupem suvenýrů. Potom jsme nastoupili do autobusu a odjeli domů.

Byl to skvělý zážitek, máme spoustu nezapomenutelných chvil a moc se těšíme na další podobnou exkurzi.

                                                 

                                                                    za všechny účastníky: K. Horáčková, N. Kadlecová

 

 

Po dlouhé době cestovatelského půstu jsme s žáky druhého stupně vyrazili na kulturně- poznávací exkurzi do Francie. Ráda bych poděkovala kolegům, Erice Prudké a Mirkovi Halámkovi. Byli v 24 hodinovém nasazení, aby děti byli v pořádku, spokojené a nic jim nechybělo. Dále děkuji panu starostovi i vedení školy za podporu tohoto projektu, který vznikal v době, kdy jsme ještě bojovali s končící covidovou vlnou a dalo se jen předpokládat, jaká situace bude v Evropě v červnu. Děkuji cestovní agentuře k&m tour s.r.o. za pružnou a profesionální realizaci i skvělé řidiče. Hlavně a především děkuji všem žákům, kteří se pobytu účastnili a kteří jsou tou klíčovou motivací pro projekty tohoto typu – byli disciplinovaní, ukáznění a výborní.

                                                                                                                                Mgr. Markéta Kánská