Hrnečku vař

21 Listopad 2022

Při příležitosti Světového dne kaše, který se slaví 10. října, jsme se ve škole připojili k akci Hrnečku vař a seznámili naše žáky s činností organizace Mary´s Meals.

Mary´s Meals pomáhá nasytit 2 279 941 chudých dětí ve 20 zemích světa. V Malawi, Zambii a Zimbabwe dostávají děti ve škole hrnek kaše likuni phala, která je pro mnohé z nich pouze jedno jediné jídlo za celý den.

Jak se vaří a jak chutná tato kaše? To si vyzkoušeli žáci v kroužku paní učitelky Sýkorové a děti ze Školního klubu, které kaši vařily s paní vychovatelkou Veselou. Kaše se povedla a všem moc chutnala!

Žáci také měli možnost se zúčastnit soutěže, v níž získané poznatky o Mary´s Meals uplatnili. Všichni zapojení to zvládli výborně a byli za to odměněni věcnými cenami.

Příběhy dětí z rozvojových zemí některé naše školáky oslovily a rozhodli se finančně přispět na jejich školní stravování, které jim Mary´s Meals zajišťuje.

Patří jim za to velké poděkování a také jejich rodičům, kteří je při tomto odhodlání podpořili, a tak se nám podařilo na toto dílo odeslat částku 2 500 Kč.

Mary´s Meals organizuje také Batůžkový projekt, kdy se snaží dětem zajistit batůžek do školy a základní školní potřeby. V minulosti se nám na škole podařilo také tento projekt podpořit. Budete-li mít nějaký batůžek, který vám už neposlouží, ale je ještě funkční, tak ho nevyhazujte a darujte.

Mgr. Lenka Němečková