Bez aktovky

8 Květen 2022

Kdo nebyl informován nebo nesleduje plakáty na nástěnkách ve škole, tak se 21. dubna asi divil. Někteří žáci své pomůcky nepřinesli v aktovce, za to ale v originální náhradě místo ní.

Tento den jsme ve škole uskutečnili akci s názvem No backpack day, tedy den bez aktovky, který je již několik let oblíbený po celém světě. Nápad na uskutečnění této pro nás dosud nezvyklé akce měla Veronika Slezáková z osmé třídy.

Cílem je upozornit na to, že jsou na světě děti, které do školy docházejí i několik kilometrů pěšky a pomůcky nosí v rukou.

U nás ve škole žáci přenášeli školní potřeby v proutěném koši, v kbelíku, v zásuvce, v odpadkovém koši, převáželi je v kočárcích, zvládli přenos učebnic rozvěšených na sušáku na prádlo nebo jejich uložení v postýlce. Vidět byla spousta dalších nápaditých zastoupení školního batohu.

Potěšilo mě, že nápad na akci přišel od žáků a ostatní se kreativně a s radostí zapojili. Doufám, že až se v budoucnu opět připojíme k akci Batůžkový projekt, při níž se vybírají školní batohy, které se posílají dětem do Malawi, tak že i ten bude s úspěchem podpořen.

Mgr. Lenka Němečková