Skrytý půvab hornin a nerostů oslovil i žáky naší školy

28 Duben 2024

Mezi nepříliš známé a oblíbené olympiády patří Geologická olympiáda. Dáno je to omezeným rozsahem učiva na základních školách i gymnáziích a nutnost věnovat ze strany žáků i učitelů  studiu neživé přírody určitou část volného času. Z důvodu menšího počtu zájemců se školní i okresní kola konají online. Podle počtu bodů se poté vybírají z každého okresu  účastníci krajského kola, které se koná na Ústavu geologických věd Masarykovy univerzity. Online kol se zúčastnilo 5 našich deváťáků, podmínky pro vstup do krajského kola z naší školy splnili dva žáci – Vojtěch Krejčí a Pavel Jančev. Soutěž sestávala z písemné části a poznávačky – 40 vzorků hornin, nerostů a fosilií. Píle a zájem se opět našim žákům vyplatila, v konkurenci převážně velkých brněnských gymnázií Pavel Jančev obsadil 11.  místo v polovině výsledkové listiny a na Vojtu čekalo třetí místo. Den v přátelské a možná i trochu tajemné atmosféře Ústavu geologických věd jsme si užili a věřím, že nabyté znalosti kluci využijí v dalším studiu.